Nejsme tady proto, abychom změnili váš život. Není to v našich silách. Nemáme pro vás odpovědi. Pokud bychom tvrdili, že ano, lhali bychom.

Vy máte řešení, my máme mapu. Můžeme vám ukázat kde je a jak ji číst. Ale vy máte své vlastní odpovědi.

Nebudeme se snažit objevit, kdo jste. Pomůžeme vám vzpomenout si na to.

Pokud se vám podaří dosáhnout klidu, radosti a duševního míru, po kterém tolik toužíte, bude to jen díky jedné jediné věci – vaší ochoty jednoduše udělat něco jinak.

Vyčistíte třeba pár kopyt a pak celého koně. To, jak s ním budete komunikovat, nám ukáže, co jste se v průběhu vašeho života naučili, co se týče komunikace se všemi živými bytostmi a jak to případně pracuje pro nebo proti vám.

Ať už si vyberete kteréhokoli koně, bude sloužit jako zrcadlo vašeho energetického systému -  toho co si myslíte, cítíte a také každého pohybu, který vaše tělo udělá nebo neudělá.

Každá lidská bytost trpí dvěma věcmi v různé míře intenzity. Strachem a nedostatkem sebedůvěry. Strachem z fyzického a psychického utrpení. Strachem z vlastní nedostatečnosti. Strachem, že nás někdo odhalí. Strachem, že uděláme chybu.

Odvaha neznamená nemít strach. Odvaha znamená mít strach a přesto jít a zkusit to.

Život nás naučil: nemluv, nepociťuj, nevěř. Jinými slovy: nebuď opravdový.

Je v moci každého z nás zbavit se strachu, vrátit se k našim kořenům a užívat si plnými doušky radosti ze života. Stačí jen najít v sobě odvahu „udělat něco jinak“